Ćwiczenia w wodzie dla Klubowiczów.

Informujemy, że są jeszcze ostatnie, wolne miejsca na zajęcia gimnastyki w wodzie. Zajęcia odbywają się na basenie AQUAPOS. Basen znajduje się w budynku przy ul. Głuchowskiej 39 w Poznaniu. Obiekt ze względu na swoje wymiary i panujący tam klimat zapewnia poczucie bezpieczeństwa dla ćwiczących w nim osób.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: kontakt@swierczewskikrag.org.pl lub tel. 516 152 678.

Ćwiczenia w wodzie są szczególnie polecane seniorom, ponieważ są bardzo bezpieczne. Ciało podczas ćwiczeń pokonuje opór, jaki stawia woda, dzięki czemu trening jest intensywny, lecz nie stwarza ryzyka kontuzji czy przeciążeń, tak jak trening na siłowni. Warto wspomnieć także o tym, że dzięki ćwiczeniom w wodzie nie naraża się stawów i ścięgien, zatem aktywność w wodzie jest bezpieczna dla układu kostnego, co w przypadku osób starszych ma duże znaczenie.

Jednocześnie ćwiczenia nie obciążają stawów i ścięgien, a także są bardzo bezpieczne dla kręgosłupa. Są zalecane także osobom po różnych urazach i z bólami mięśni, czy z dolegliwościami kręgosłupa.

Rehabilitacja w środowisku wodnym jest bardzo często uzupełnieniem planu fizjoterapeutycznego. Dzięki niej szybciej można wrócić do pełnej sprawności, krócej trwa leczenie schorzeń z zakresu ortopedii oraz dolegliwości związanych z kręgosłupem. Podczas ćwiczeń w wodzie nie trzeba martwić się o upadek czy kontuzje, więc pacjenci mogą bezpiecznie próbować wykonać ruchy, które byłyby dla nich wyzwaniem w normalnym środowisku. Warto jeszcze wspomnieć o korzystnym działaniu ciśnienia hydrostatycznego, powodującego, że woda naciska na mięśnie i jednocześnie je rozluźnia.

Rehabilitacja w wodzie polecana jest przede wszystkim osobom z ograniczonymi ruchami w stawach, a szczególnie starszym, po przebytych urazach (np. złamanie), po zabiegach ortopedycznych (nawet chirurgii kręgosłupa), skarżącym się na bóle w kręgosłupie czy na bóle stawów biodrowych.

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Opublikowano w Info.