Podologia – wykład nt. stóp

W dniu 22 kwietnia 2015 w naszym klubie odbył się wykład z kosmetologiem f-my Art – Medica studium urody. Firma zapewnia rozległy zakres profesjonalnych zabiegów dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Klinika od 2006 r zatrudnia zespół najlepszych specjalistów, w których wykonuje się zabiegi z zakresu dermatologii, chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.
Pielęgnacja stóp jest tak samo ważna jak pielęgnacja dłoni, twarzy czy włosów.

Dotkliwą przypadłością są wrastające paznokcie. Szkolenia z zakresu pedicure kosmetycznego i medycznego wykonuje się podoskopem oraz dobiera ortezy i klamry, które pozwalają na właściwe chodzenie.

Nieinwazyjne metody rekonstrukcji płytki paznokciowej, korekty paznokcia wrośniętego i usuwanie modzeli na części podeszwowej. Podologia jest dziedziną zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp. Z zabiegów podologicznych powinni korzystać pacjenci ograniczeni ruchowo, dotknięci chorobami skóry, kości i stawów, pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (np.halluksy, odciski, modzele a także wrastające paznokcie.

Dobranie odpowiednich wyrobów takich jak: rajstopy, pończochy, podkolanówki, skarpety medyczne stosowane w profilaktyce i leczeniu kończyn dolnych, mają wpływ na poprawę jakości naszych stóp.

Ortezy to długotrwały środek zaradczy korygujący niewielkie zniekształcenia w obrębie palców stóp, wykonane są indywidualnie pod konkretną stopę. Mają na celu minimalizację ucisku i otarć w butach a także zmianę ustawienia stóp przynoszą ulgę. Odpowiednio dobrane obuwie daje lepszy komfort poruszania się. Dbanie o stopy – dokładne mycie, usuwanie zbędnego naskórka, wygładzanie pumeksem oraz stosowanie właściwych kremów nawilżających sprzyja poprawie chodzenia bez bólu.

Pamiętajmy, że stopy to podpora naszego ciała.

Opublikowano w Aktualności.