„Trening pamięci” dla klubowiczów.

W związku z sytuacją pandemiczną cotygodniowe warsztaty usprawniające funkcje poznawcze, przeniosły się z pomieszczeń naszego ukochanego Klubu do Internetu. Co piątek łączymy się zdalnie z naszą Panią psycholog, Kasią Lisiak, żeby ćwiczyć pamięć, myślenie, koncentrację uwagi, kreatywność i wykonywanie działań matematycznych.

W ramach elementów terapii reminiscencyjnej odświeżamy także wspomnienia sprzed lat. Są to chwile pełne wzruszeń, ale też radości, odkrywania się wzajemnie i dobrego humoru. Nie tylko utrwalamy szlaki pamięciowe i przywołujemy ważne dla nas chwile, osoby i wydarzenia, ale też zacieśniamy łączące nas więzi – bo nie jesteśmy tylko członkami tego samego klubu seniora, lecz przede wszystkim przyjaciółmi.

Te wirtualne spotkania są więc dla nas ważne w dwójnasób – pomagają nam zachować sprawność umysłową i spotkać się – przynajmniej w takiej formie, skoro w innej jest to obecnie niemożliwe. Chętnie powitamy w naszej grupie nowe osoby – zapraszamy!

Pani Kasia dba o to, żebyśmy się nie nudzili. Ćwiczenia mają różny stopień trudności – od najprostszych, które wykona każdy, nawet zupełnie niewprawiony senior, aż po bardziej wymagające, nad którymi trzeba się mocno nagłówkować. Są też bardzo różnorodne i zawsze okraszone dużą dozą poczucia humoru, więc zawsze jest ciekawie i wesoło. Co piątek przed godziną 11:00 czekamy niecierpliwie, z kartką i długopisem pod ręką, na rozpoczęcie naszego ”prania mózgu”!

Nie wszystkie zadania da się wykonać przez Internet – niektóre wymagają bowiem narysowania  lub zaznaczenia czegoś albo wpisania odpowiedzi w odpowiednie pola. W związku z tym otrzymujemy część ćwiczeń drogą mailową, do samodzielnego wykonania w czasie między spotkaniami. Można je wydrukować lub wypełnić na komputerze. Zachęcamy do wypróbowania swoich sił w rozwiązaniu ich – udostępniamy je poniżej.

Gdy czas na to pozwala, na zakończenie zajęć Pani Kasia przeprowadza dla nas krótką sesję relaksacyjną. Zazwyczaj jest to przyjemna wizualizacja, dzięki której nasze rozgrzane do czerwoności umysły wyciszają się, a ciała odprężają. Dla niektórych z nas to najprzyjemniejsza część warsztatu… W dodatku techniki te przydają się czasem w środku nocy, gdy sen nie chce przyjść. Dołącz do nas – naprawdę warto. 🙂

Odgadnij słowa, ukryte w słowach (w każdej ramce należy wpisać dwa razy ten sam wyraz, np.
dla haseł JA_ _ _ _, BLIS_ _ _ _ można wpisać wyraz KOŚĆ – wyjdzie JAKOŚĆ i BLISKOŚĆ)

GRU_ _ _ _ _
TY_ _ _ _ _  
_ _ _ _OMIERZ
WYW_ _ _ _Y
ROZ_ _ _ _ _ _ _LNIK
O_ _ _ _ _ _ NIE  
WRZE_ _ _ _
JE_ _ _ _
HUL_ _ _
KOŁŁĄ_ _ _  
OB_ _ _ _ _
PO_ _ _ _ _
_ _ _ NOŚĆ
_ _ _ IOR  
PO_ _ _ A
_ _ _ ZA
ZA_ _ _ _
_ _ _ _ DY  
ZMYW_ _ _ _
_ _ _ _ DIUSZ
_ _ _ _LER
_ _ _ _LKADA  
LI_ _ _ _
_ _ _ _ ZYWO
_ _ _ NIK
_ _ _ AŻ  
ZA_ _ _ _
_ _ _ _ NIE
_ _ _ _ _ IEC
_ _ _ _ _ IEŃ  
TRAN_ _ _ _ _
_ _ _ _ _ OWIEC
SYMP_ _ _
_ _ _ OGRAFIA  
MIESIĄ_ _ _ _
_ _ _ _ ANIE
WY_ _ _ _ _
ZA_ _ _ _ _  
_ _ _ _ BRANIE
_ _ _ _ BLUSZCZ
_ _ _ _ _ YWISTOŚĆ
DO_ _ _ _ _ E  
PRZE_ _ _
NIE_ _ _
GRANIASTO_ _ _ _
_ _ _ _SK  
TE_ _ _ IA
D_ _ _ ERIE
_ _ _ _ _ OŚĆ
_ _ _ _ _ LINA  
_ _ _ _ _ _ OWANIE
_ _ _ _ _ _ OWOŚĆ
_ _ _ NITUR
_ _ _ GAMEL  
ZADOWO _ _ _ IE
_ _ _ IWIEC
KAME_ _ _ _
_ _ _ _ IDAS  
KOM_ _ _
SZYM_ _ _S
CU_ _ _ _
_ _ _ _ UNEK  
KAPU_ _ _ _ A
_ _ _ _OWANIE
PROS_ _ _ _
KAN_ _ _ _  
_ _ _ _ _ OMAT
_ _ _ _ _ ERKA

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Opublikowano w Info.