Warsztaty plastyczne

Na spotkaniach w pracowni plastycznej seniorzy realizują swoje pasje i zainteresowania, doskonalą umiejętności manualne i zdolności artystyczne. Jest to również doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu, pogawędzenia, podzielenia się uwagami o wykonywanych pracach.

Na zajęciach Panie (Panów również zapraszamy) poznają tajniki różnych technik rękodzielniczych, takich jak np.: decoupage czyli sposób zdobienia przedmiotów polegający na naklejaniu wzoru z papieru tak, aby można było odnieść wrażenie, że przedmiot jest pomalowany, a nie oklejony; czy quilling – to technika spiralnego zwijania pasków kolorowego papieru, zaginania w odpowiednie kształty i układania z nich obrazków na różnych powierzchniach.

Inne techniki, z którymi seniorzy spotykają się na zajęciach - często po raz pierwszy - to haft matematyczny, embossing czyli tłoczenie wzorów w papierze specjalnymi narzędziami, orgiami, filcowanie na sucho, dzięki któremu można wyczarować piękne broszki, kolczyki, czy inne ozdoby.
Uczestnicy mają tu również okazję poznać podstawowe sploty wikliniarskie i tworzyć z papierowej wikliny (ze starych gazet) np. koszyczek na drobiazgi.
Na warsztatach można zaprojektować i wykonać ozdoby świąteczne, haftować, szydełkować robić techniką patchworkową bombki, pisanki, pudełka ozdobne i wiele innych pięknych przedmiotów.

Prace wykonane na zajęciach prezentowane są na imprezach okolicznościowych w siedzibie placówki, a także na corocznych festynach, jarmarkach, festiwalach.

Zajęcia prowadzi pedagog – Agnieszka Kruś