Warsztaty z dietetykiem

 

Bona valetudo melior est quam maximae divitiae
Dobry stan zdrowia jest lepszy niż największe bogactwo

Nie ulega wątpliwości, że wszystko co jemy, począwszy od kawałka chleba, a skończywszy na liściu sałaty przekłada się na funkcjonowanie i strukturę naszego ciała. Nadmierna masa ciała, brak sił witalnych, niezadowolenie z własnej sylwetki… są zmorą współczesnej cywilizacji.

Czy istnieje złoty środek zaradczy na powyższe bolączki? Otóż istnieje. Rozwiązaniem jest odpowiednio zbilansowany, indywidualny i optymalnie dobrany pod względem składnikowym plan żywieniowy.

W ramach zajęć z dietetykiem mowa jest o korzyściach płynących ze stosowania racjonalnej diety w profilaktyce zdrowia ludzi starszych, a także o praktycznych wskazówkach przydatnych w komponowaniu dobrze zbilansowanego jadłospisu. Uczestnicy zajęć - prowadzonych w cyklach tematycznych - poznają łatwe do stosowania w życiu codziennym, tajniki żywienia w różnych schorzeniach i dolegliwościach, a także nowinki ze świata dietetyki.

Warsztaty są miejscem eksperymentów z nowymi potrawami pomagającymi utrzymać zdrowie w doskonałej formie. Co tydzień czeka niespodzianka w postaci Dietetycznego smakołyku, który przygotowują sami uczestnicy. Spotkania są również okazją do podzielenia się doświadczeniami w przyrządzaniu smacznych, lekkostrawnych potraw.

Zajęcia prowadzi dietetyk - Angelika Kargulewicz