Zajęcia klubowe

Formuła zajęć klubowych jest szeroka. Wspólnie dyskutujemy o sprawach bardziej i mniej poważnych, oglądamy filmy dokumentalne, spotykamy się ze specjalistami różnych dziedzin nauki, bawimy się, śpiewamy, tańczymy.

Staramy się rozpraszać jesienne smutki, cieszyć się urokiem wiosny i lata, próbować swych sił w twórczości literackiej i teatralnej. Odkrywamy piękno Poznania i jego tajemnice na wirtualnych spacerach - przy okazji obłaskawiając Internet. Czasem wybieramy się na prawdziwe spacery - zwiedzamy poznańskie zabytki, odwiedzamy muzea, zaglądamy do miejsc, w których już dawno nie byliśmy, oglądamy nowe obiekty. Możemy pochwalić się również działaniami parateatralnymi. Zmierzyliśmy się nawet z tekstem S. Mrożka i „wystawiliśmy” jego Szczęśliwe wydarzenie, które spotkało się gorącym przyjęciem naszych koleżanek i kolegów. Skecze kabaretowe - przygotowywane formie teatru czytanego - urozmaicają nam spotkania integracyjne. Tradycyjnie przygotowujemy jasełka na wieczór opłatkowy.

Można u nas poznać nowych ludzi, zyskać nowych przyjaciół, spędzić ciekawie czas. Miła atmosfera, tolerancja i otwartość na drugiego człowieka to nasze atuty. Koniecznie trzeba przyjść, sprawdzić i … zostać z nami. Zapraszamy.

Zajęcia prowadzi pedagog - Urszula Filimon-Kucharska