Warsztaty autoprezentacji

Jak Cię widzą, tak się piszą... Wszyscy się zastanawiamy od czasu do czasu, jak jesteśmy odbierani przez innych, szczególnie tych, na których sympatii i szacunku bardzo nam zależy.

Jak to się dzieje, że ktoś roztacza wokół siebie aurę autorytetu, ktoś inny wydaje się na pierwszy rzut oka podejrzany i niegodny zaufania, a jeszcze ktoś - czarujący i tajemniczy? Jeśli chcą się Państwo tego dowiedzieć, zapraszamy na warsztaty autoprezentacji!

Podczas zajęć prezentowane są zagadnienia dotyczące komunikacji werbalnej i niewerbalnej, oraz podstawowych mechanizmów postrzegania społecznego. Proponowane są różne sposoby na poradzenie sobie ze stresem, związanym z wystąpieniami publicznymi (także w urzędzie, na ulicy, podczas spotkania towarzyskiego czy w sklepie!) i lękiem społecznym, którego część ludzi doświadcza niemal każdego dnia. Podczas warsztatów można się też dowiedzieć, jak wywierać pozytywne pierwsze wrażenie, oraz jak rozpoznawać u rozmówcy sygnały kłamstwa, zdenerwowania lub... uwodzenia!

Program zajęć przewiduje prezentacje multimedialne z ilustracjami, pokazy filmów obrazujących omawiane kwestie, dyskusje i burze mózgów a przede wszystkim - dużo ćwiczeń praktycznych, podczas których każdy uczestnik będzie miał okazję przećwiczyć nowe umiejętności.

Do najciekawszych należy ćwiczenie z użyciem kamery, kiedy każdy może się zaprezentować, co zostaje nagrane, a następnie odtworzone. Dzięki temu można na własne oczy zobaczyć obraz, który na co dzień widzą inni - nasz własny uśmiech, gesty i mimikę… Uczestnicy mają więc okazję nie tylko zdobyć wiedzę na temat świadomego kreowania swojego wizerunku, czy podzielić się własnymi opiniami i doświadczeniami, lecz przede wszystkim - mogą dowiedzieć się czegoś nowego i ważnego o sobie.

Zajęcia prowadzi psycholog - Katarzyna Lisiak