Spotkanie przy kawie i kolędach

W dniu 4.12.2017 zaproszone zostały do naszego klubu 2 studentki Akademii Muzycznej, które poprowadziły spotkanie. Klub został odświętnie udekorowany przez nasze koleżanki i wprowadził nas w świąteczny nastrój przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.
Pani Alicja przygrywała na pianinie, a Pani Agata zaśpiewała świąteczną piosenkę „WHITE CHRISTMAS - „Białe święta”. Pierwszym wykonawcą tej piosenki był amerykański piosenkarz i aktor Bing Crosby. Jest to najbardziej kultowa piosenka świąteczna ciesząca się niesłabnącą popularnością, którą z dużą przyjemnością wysłuchaliśmy nagradzając wykonawczynię oklaskami.
Następnie zaczęliśmy śpiewać kolędy m.in. „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Do szopy hej pasterze”, „Lulajże Jezuniu” oraz pastorałkę „Maleńka miłość”, której wykonawczynią jest Eleni. Przy kolejnej kolędzie „Gdy śliczna panna” pani prowadząca zaproponowała zaśpiewanie na dwa głosy. Przy mniej znanej kolędzie „Północ już była” zostaliśmy podzieleni na dwie grupy – jedna strona jako „Renifery”, druga jako „Anioły”. Śpiewanie tekstu fragmentami – na przemian raz jedna, raz druga grupa – wyszło bardzo ładnie.

Były również dwie kolędy zaśpiewane po góralsku. Do kolędy „Oj maluśki, maluśki” Pani Agata wręczyła nam instrumenty muzyczne, które użyte przy refrenie wprowadziły dodatkowy nastrój. Na zakończenie zaśpiewaliśmy kolędę „Cicha noc”. Kolęda ta liczy 200 lat i jest najbardziej popularną kolędą na świecie. Po części oficjalnej nasi goście zostali zaproszeni do wspólnego poczęstunku kawą i ciastem (upieczonym przez nasze koleżanki). Było to bardzo przyjemnie spędzone popołudnie.

Opublikowano w Aktualności.