Wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach

W dniu 8. 12. 2016 z „Klubu Świerczewski Krąg” zorganizowana została wycieczka do Parku Narodowego w Jeziorach. Zbiórka odbyła się na pętli autobusowej na Dębcu o godz. 9:00. Po zajęciu miejsc i sprawdzeniu listy obecności wyruszyliśmy w trasę. Jak zwykle chętnych było wielu.

Na miejscu wzięliśmy udział w prelekcji audiowizualnej, w której dowiedzieliśmy się m.in. jaki obszar zajmuje Park Narodowy, jakie zwierzęta i ptaki występują na tym terenie, że Park Narodowy został utworzony w 1957 r.

Z platformy widokowej podziwialiśmy piękną okolicę, zostaliśmy poinformowani, że na jeziorze są umiejscowione agregaty, które napowietrzają i oczyszczają wodę z nieprzyjemnych zapachów.

W Muzeum mogliśmy podziwiać i zobaczyć jakie zwierzęta i ptaki zamieszkują te tereny. Była również okazja do pospacerowania po lesie. W Parku Narodowym istnieje gęsta sieć szlaków pieszych.

Na zakończenie zjedliśmy pyszny obiad w restauracji w Puszczykowie pod nazwą „Sól i pieprz” gdzie podano zrazy oraz pyzy z surówką.

W drodze powrotnej Św. Mikołaj (w ten rolę wcieliły p. Irka i p. Łucja) i obdarowały uczestników cukierkami. W dobrych humorach pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Opublikowano w Aktualności.