Koncert pt. „Jesienne śpiewanie” listopad 2017r.

W dniu 14.11.2017 mieliśmy przyjemność gościć studentki Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierownictwem Pani profesor Anny Jeremus-Lewandowskiej.
Gości powitała Pani Prezes naszego klubu, następnie głos zabrała Pani Profesor przedstawiając nam 3 nowe studentki, które będą brały udział w koncercie.
Sabina Aftyka, Marta Matuszewska, Marta Książek – sopran koloraturowy, Joanna Słowińska – mezo sopran, przy pianinie zasiadła Kinga Książczyk.

Jako pierwsza zaśpiewała Pani Profesor utwór „Prząśniczka” Stanisława Moniuszki. Następnie zaprosiła nas do zaśpiewania trzech pieśni patriotycznych z okazji minionego Święta Niepodległości: „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani” i „Biała róża”. Mieliśmy okazję usłyszeć pieśni różnych kompozytorów: Haendla, Schuberta, Karłowicza, Straussa, Moniuszki. Pierwszą pieśnią ”Jeśli mnie kochasz” była aria wykonana w języku włoskim śpiewana sopranem koloraturowym w wykonaniu Sabiny Aftyka, oraz druga pieśń pt. „Jaskółka”, która zawierała dużą ilość tzw. ozdobników. Następny utwór to „Kantata” Heandla, oraz walc Karłowicza pt. „Wiosna” w wykonaniu Joanny Słowińskiej. Kolejnym utworem była pieśń artystyczna wykonana w języku francuskim przez Martę Matuszewską „Polna różyczka”, oraz piękny walc z opery „Romeo i Julia” i „Zemsta Nietoperza” w wykonaniu Marty Książek. Ostatni utwór hiszpańskiego kompozytora „Kobieta zmienną jest” studentki wraz z panią Profesor wspólnie zaśpiewały, a do refrenu włączyli się seniorzy. W podziękowaniu za piękny koncert wykonawcy zostali obdarowani różami i zaproszeni do wspólnej kawy i pysznego ciasta wykonanego przez nasze koleżanki. Było to bardzo przyjemnie spędzone popołudnie, które do teraz wywołuje uśmiech na twarzach i poprawia samopoczucie.

Opublikowano w Aktualności.