Las zaprasza, las uwodzi.

Las zaprasza, las uwodzi;

Garną się doń starzy, młodzi…

Moc tajemnic w sobie chowa,

Które zdradzi nam Dąbrowa.

Tu na ścieżce edukacji

W drzewny kompleks zamotanej,

Poddajemy się narracji

Od Leśnika wysłuchanej.

Leśna szkółka, liczne ptactwo,

Arboretum z okazami…

I…Polana dla relaksu!

Chętnie wrócim tu z kijkami!

mm

W piękny, letni dzień członkowie Stowarzyszenia Ludzi III Wieku „Świerczewski Krąg” wybrali się na spacer po lesie. W drodze do Dąbrowy w nadleśnictwie Pniewy zwiedziliśmy Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej znajdujące się w Pniewach koło Poznania – tutaj w 1920 roku matka Urszula po powrocie ze Skandynawii założyła pierwszą placówkę Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK.

Sanktuarium jest miejscem kultu św. Urszuli, odwiedzanym przez licznych pielgrzymów z Polski i zagranicy. Dom w Pniewach pełen jest „śladów” obecności św. Urszuli: uboga cela zakonna, w której mieszkała przez dwadzieścia ostatnich lat życia, przedmioty, których używała, jej rękopisy, a także wystawa, ilustrująca jej życie i dzieło oraz działalność Zgromadzenia.

Celem naszej wyprawy był Ośrodek Edukacji-Przyrodniczo-Leśnej i ścieżka przyrodnicza „Szlakiem kani rudej” w Nadleśnictwie Pniewy.

Pod kierunkiem leśnika, pana Jakuba obejrzeliśmy plantację nasienną drzew liściastych i iglastych, plantację choinek świątecznych oraz leśną szkółkę.

Na zakończenie spotkania z leśnikiem poznaliśmy historię pewnego bobra, który zginął w wypadku drogowym. Jednak jego śmierć „nie poszła na marne”, po wypchaniu służy celom szkoleniowym.

Spacer po lesie zaostrzył nasz apetyt. Po pysznym obiedzie, na deser była kawa i ciasto oraz śpiewy i tańce przy gitarze.

Przywitaliśmy Lato!

Przerwa wakacyjna potrwa do 18.sierpnia. Pierwsze po wakacjach spotkanie z panią Kasią w piątek 19.sierpnia o godzinie 11:00.

Do zobaczenia po wakacjach!

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Opublikowano w Aktualności.