Piknik na pożegnanie lata

Rankiem, przy pięknej pogodzie udaliśmy się w kierunku Kórnika. Tu zwiedzaliśmy wspaniały obiekt architektoniczny Zamek w Kórniku, rezydencję rodów Górków i Działyńskich. Mieści się tu muzeum, bogaty księgozbiór, starodruki i rękopisy. Usłyszeliśmy ciekawą historię Białej Damy czyli Teofilii z Działyńskich, która po śmierci stała się bohaterką legend. Podziwialiśmy jej portret w Sali Herbowej. Na uwagę zasługuje pokaźna kolekcja rzeźb, obrazów, wyposażenia
Potem udaliśmy się do Muzeum Ziemi Średzkiej czyli Dwór w Koszutach. Jest tu prezentowana ekspozycja etnograficzno-historyczna. Zachwyciliśmy się wystawą malarstwa Marii Silskiej. Podziwialiśmy piękne portrety, pejzaże, martwe natury.
Na koniec pojechaliśmy do Gospodarstwa Agroturystycznego w Żydowie. Mieszczą się tu Zbiory Regionalne „Poniatówka” oraz zabytkowa Kuźnia. Zagrodę otacza piękny ogród. Gospodyni przygotowała placek drożdżowy i chleb ze smalcem. Pod wieczór było ognisko. Wracaliśmy ze śpiewem i pełni wrażeń. Pogoda Nam dopisała.

Opublikowano w Aktualności.