„Senior w sieci”

Z przyjemnością informuję, że ruszyły zapisy na kolejne zajęcia pt. „Senior w sieci”, realizowane w ramach projektu „Latarnicy2020.pl”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Zapraszam do udziału wszystkie osoby w wieku 60+, mieszkające w woj. wielkopolskim oraz innych województwach objętych projektem (pełna lista na stronie: https://latarnicy2020.pl, zakładka: O projekcie). Szkolenia są darmowe, potrzebny jest tylko dostęp do komputera, wyposażonego przynajmniej w głośniki i mikrofon oraz dostęp do Internetu.

Zajęcia startują 8 czerwca o godz. 15.00. Będą odbywać się we wtorki i piątki do 25 czerwca. W przypadku dużej liczby zgłoszeń, zostanie utworzona jeszcze jedna grupa, z zajęciami w innych terminach.

Zajęcia będą dotyczyły m.in.:

·         bezpieczeństwa w sieci,

·         korzystania z poczty elektronicznej,

·         korzystania z aplikacji Google (poczta, Dysk, Zdjęcia, Kalendarz, Tłumacz, Mapy, arkusze),

·         zakładania profilu zaufanego.

·         korzystania z e-usług administracji publicznej (m.in. platforma ePUAP, ZUS, Internetowe Konto Pacjenta),

·         korzystania z Facebooka.

Tematyka może zostać nieco zmodyfikowana, w zależności od potrzeb i zainteresowań uczestników oraz uczestniczek szkolenia.

Zajęcia odbywają się w bezpiecznej formie online. Uczestnicy i uczestniczki mogą wziąć udział w zajęciach, klikając w podany link kierujący do aplikacji Microsoft Teams (nie jest wymagana rejestracja ani pobieranie żadnego oprogramowania). Jednak w razie jakichkolwiek pytań i problemów technicznych służę pomocą.

Zainteresowane osoby proszę o zgłoszenia na adres: latarniczka.wielkopolska@gmail.com lub telefonicznie pod numerem: 504-800-758.

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Opublikowano w Info.