Spotkanie z Poetą

W czwartek 17. Listopada gościliśmy znakomitego gościa: pana Andrzeja Simona – Poznaniaka, absolwenta Technikum Energetycznego i Politechniki Poznańskiej, mgr inżyniera elektryka, harcmistrza ZHP, nauczyciela i wychowawcę, podróżnika, przewodnika turystycznego, pilota wycieczek, kierowcę autobusu, autora kilkunastu tomików poezji.

Tak rozpoczął swoje spotkanie z nami: „Koło historii nieustannie zakreśla swój okrąg i jakby nigdy nic pojawia się na starcie nowego dnia. Tak jest i w moim życiu. Moja wielka przygoda z Poezją wróciła do pierwszego wydanego tomiku „ Z podróży niespełnionych” i do słów Gabriela Garcii Márqueza, które pozwoliły mi okazać odwagę w wypowiadaniu swoich myśli…”

Poeta, pan Andrzej Simon, zaprezentował kilka swoich wierszy z swoich tomików. W prostych słowach przekazał najpiękniejsze słowa o zwykłym życiu, pełnym trosk i radości, załamań i uniesień, postrzegania świata takim, jaki jest wokół nas – świata zwykłych ludzi… Pracujących, uczących się, zdrowych, chorych, kłócących się i kochających…
   „I właśnie w takim prostym świecie ta nasza codzienność zamyka się zawsze w otoczeniu miłości…”

Odczytał kilka swoich wierszy: m.in.  „PIÓRKO, „MOTYL”, wiersz o Paryżu p.t. „OSTATNI TANIEC”, „SŁOŃCE NAD LOARĄ”.
Potem można było nabyć tomik i poprosić autora o dedykację, co też obecne na spotkaniu seniorki z przyjemnością zrobiły.

Okładki są piękne i romantyczne podobnie jak treść. Kontrastują pozornie z technicznym i politechnicznym wykształceniem Autora. Znaczy to, że Poezja nie zna granic i jest darem dla wszystkich, nadzieją dla każdego – jak motyl Rusałka Admirał przysiadłszy na kwiecie Budlei – na okładce.
Warto przeczytać w chwili „duchowej ciszy” kilka wierszy Andrzeja Simona. Urzekną was prostotą, pięknem codzienności. SŁOWEM.

 Po uczcie duchowej, nastąpiła uczta materialna tzn. że nastąpił poczęstunek kawą i ciasteczkami.

face_dts_fb
face_dts_fb
face_dts_fb

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Opublikowano w Aktualności.