Studyjna wizyta w Brukseli

Przedstawicielki zarządu naszego stowarzyszenia – prezes Maria Nowicka i Julianna Genderka członek zarządu – przebywały w dniach 5.11. - 9.11.2012 w Brukseli.

Stowarzyszenie Ludzi III Wieku „Świerczewski Krąg” wzięło udział i zwyciężyło w konkursie AKTYWNY EUROPEJCZYK 55+ ogłoszonym przez Stowarzyszenie Babiraj, a objętym patronatem przez panią europoseł Sidonię Jędrzejewską. Studyjny pobyt w Brukseli – nagroda w konkursie – pozwolił laureatom poszerzyć wiedzę o istocie Unii Europejskiej, jej strukturze organizacyjnej i historii powstania. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili Parlament Europejski, wysłuchali prelekcji na temat jego roli, a w czasie spaceru do Ronda Schumana podziwiali architekturę centrum – budynki instytucji europejskich ze wspaniałym gmachem Komisji Europejskiej.

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego przedstawiło uczestnikom swoją działalność jak również wartości płynące dla Polski z posiadania stałego przedstawicielstwa przy Unii Europejskiej.

Wyjazd był okazją do zwiedzania Brukseli. Przewodniczka pokazywała i objaśniała najbardziej znane miejsca związane z historią Belgii, poczynając od czasów Leopolda I. Uczestnicy zwiedzili stare miasto ze słynnym Grand Palace, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Atominum – symbolizujące czasy współczesne oraz bardzo ważne historycznie miasto Brugię, którego świetność przypadła na odległy okres średniowiecza. Historyczne centrum miasta znajduje się również na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dziękujemy pani europoseł Sidonii Jędrzejewskiej– za wspaniałą nagrodę za pracę na rzecz seniorów jaką była ta studyjna wizyta w Brukseli.

Więcej na ten temat można przeczytać i zobaczyć na www.sidonia.pl

Opublikowano w Aktualności.