Wycieczka Kołobrzeg – Dobrzyca – Grzybnica

W dniu 23.09 wybraliśmy się na 2-wu dniową wycieczkę zbiórka jak zwykle na pętli Dębieckiej, gdzie po sprawdzeniu obecności o 6-tej rano wyjechaliśmy z Poznania. Po trasie zatrzymaliśmy się na śniadanie w miejscowości Podgaje. Około godz. 11-tej zajechaliśmy do rezerwatu archeologicznego w Grzybnicy, gdzie w środku lasu znajdują się kamienne kręgi i kurhany (cmentarzysko). Przyjeżdżają tu ludzie którzy wierzą w ich magiczną moc.

Kręgi były miejscem zwoływania zgromadzeń plemiennych i rodowych. Stanowią nie lada atrakcję turystyczną. Opiekun rezerwatu pełni również rolę przewodnika. Miejsce to odwiedzane jest często przez radiestetów i bioenergoterapeutów, którzy uważają jest to miejsce posiadające dziwną mocą. Każdy z uczestników starał dotykać się drzewa, które emanuje ciepłem jak również kamieni.

Po zwiedzeniu rezerwatu z przewodnikiem, który w przystępny sposób opowiedział nam historię znajdujących się tu kręgów wyruszyliśmy do Kołobrzegu. W ośrodku Caritas Schronisko dla Dzieci i Młodzieży p.w. Aniołów Stróżów zostaliśmy rozlokowani w pokojach na terenie kaplicy bardzo przyjemne miejsce. Przed wyruszeniem w dalszą trasę zjedliśmy bardzo dobry obiad. Następnie uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na 2 grupy: jedna zwiedzała z przewodnikiem miasto, druga wybrała się na 45 minutowy rejs po morzu. Po zwiedzeniu miastawybraliśmy się do muzeum kryształów znajdującej się w latarni morskiej, gdzie obejrzeliśmy piękną wystawę różnych minerałów.

Z latarni morskiej mogliśmy podziwiać wspaniały widok na morze i port. Pogoda również nam dopisała chyba nad seniorami ktoś czuwa. Grupa, która wybrała się w rejs statkiem została pochwalona przez kapitana za dzielność i nazwana „Wilki morskie”. Zaśpiewaliśmy najbardziej znaną piosenkę „10 w skali Beauforta”. Pełni wrażeń powróciliśmy do portu.

Następnego dnia po śniadaniu część koleżanek i kolegów poszła na mszę a pozostali poszli jeszcze na spacer po Kołobrzegu. Około godz. 10-tej wyruszyliśmy do Hortulus Dobrzyca na zwiedzanie z przewodnikiem ogrodów zachwycające miejsce na jego terenie spędziliśmy ok. 2 ½ godz. Ogrody urządzone w różnych stylach przepięknie skomponowanych mozaikami z kolorowych minerałów, mogliśmy podziwiać bogactwo traw, strumyków, mostków i labiryntów. Na terenie ogrodów znajdują się pawilony z pamiątkami w których każdy mógł kupić coś na pamiątkę. Bardzo udana wycieczka czekamy na następną.

Opublikowano w Aktualności.