Powitanie lata

W ramach międzypokoleniowej więzi „Razem znaczy więcej” na terenie naszego klubu zorganizowany został piknik pod tytułem „Gry, zabawy i piosenki ponadczasowe” darowizna AQUANET-u Poznań nazwany „Wesoło czas leci – Seniorzy i Dzieci”.

Do naszego Klubu zaproszono dzieci ze szkoły podstawowej wraz z nauczycielami. Po przedstawieniu się z imienia każdego z uczestników pikniku przystąpiono do wspólnej zabawy.
Pod przewodnictwem Pani Kasi rozpoczęły się wspólne gry zręcznościowe polegające m.in. na rzucaniu workiem do koła, kręglach, gdzie po skończonej konkurencji grupa, która wygrała dostała po tabliczce czekolady, pozostała grupa dostała nektarynki. Kolejną konkurencją zręcznościową było kręcenie kołem hula hop na ręce, osoba , która dużej kręciła wygrywała punkty dla swojej grupy zawsze nagradzanej słodyczami.

W międzyczasie był poczęstunek składający się z sałatki jarzynowej i pieczonych kiełbasek. Następną zabawą było utrzymanie piłki na rozpostartym płótnie trzymanym przez graczy tak żeby piłka nie spadła na ziemię. Była również zabawa w ciuciubakę polegająca na zawiązaniu opaski na oczach i należało rozpoznać osobę po dotyku rąk. Kolejnym poczęstunkiem była sałatka owocowa składającą się z: truskawek, nektarynek, arbuza, banana, winogron, którą z apetytem zjedliśmy. Na pikniku zostały również podane kanapki przygotowane przez nasze koleżanki z pastami udekorowane pomidorkami koktajlowymi, sałatą i ogórkami. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani drożdżówkami. Zarówno zaproszeni goście jak i członkowie naszego klubu dobrze się bawili. Ok.godz.18-tej dzieci wraz z nauczycielami podziękowały nam za wspólną zabawę. Na zakończenie przy akompaniamencie gitary pani Ewy zaczęliśmy śpiewać różne piosenki.
Pierwszy dzień lata upłynął nam przy pięknej pogodzie tak, że mogliśmy cieszyć się zabawą świeżym powietrzu.

Opublikowano w Aktualności.