Wycieczka wodnym tramwajem

W piątek 13. września 2019 roku, na zaproszenie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pośredników Obrotu Nieruchomości członkowie Stowarzyszenia Ludzi III Wieku Świerczewski Krąg wybrali się na rejs po Warcie. Na przystani czekał na nas statek Bajka.

Początkowo popłynęliśmy w górę rzeki podziwiając Poznań nieczęsto oglądany z tej strony oraz rozpoznając stojące nad rzeką budynki m.in Katedrę na Ostrowie Tumskim, starą gazownię, apartamentowiec przy ul. Garbary oraz znajdujące się na Łęgach Dębińskich zabudowania zabytkowych Łazienek rzecznych obecnie siedziby Poznańskiego Klubu Motorowodnego L.O.K. Wzdłuż brzegów Warty biegną ścieżki rowerowe i piesze, co krok widać stanowiska dla wędkarzy a niektóre filary pod mostami ozdobione są barwnymi graffiti.

Po przybiciu do przystani czekała na nas niecodzienna niespodzianka: gra w Pétanque, którą poprowadził pan Piotr Milicki wiceprezes W.S.P.O.N. będący jednocześnie graczem Śremskiej Ligi Pétanque.

Pétanque (gra w bule/boule, gra w kule, petanka) – tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi.
Popularna w szczególności w południowej Francji (Prowansja), ale uprawiana także w innych regionach Francji i w innych krajach, szczególnie śródziemnomorskich. Występująca coraz częściej w Polsce, głównie w parkach i niewybetonowanych skwerach.
Szybko nauczyliśmy się zasad gry i pod okiem pana Piotra rozegraliśmy krótki mecz.

Na koniec naszego spaceru zostaliśmy zaproszeni do siedziby W.S.P.O.N.przy ul Grobli na poczęstunek. Serdecznie dziękujemy pani Izabelli Kallas, panu Piotrowi Milikowi oraz pozostałym organizatorom za zaproszenie oraz miłą i atrakcyjną wycieczkę.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Opublikowano w Aktualności.