Pożyteczne, co – niestety – niedoceniane.

Zapraszamy wszystkich członków Klubu na spotkanie z pszczelarzem – pasjonatem, który opowie  o życiu, ciekawym świecie  i dużym znaczeniu  pszczół w naszym środowisku oraz o wytwarzanych przez nie produktach….( m.in. miodek mniam, mniam ).

Spotkanie odbędzie się w Klubie Seniora 25.04.2022 (poniedziałek) o godz. 15.00.                   

Już Albert Einstein, doskonale zdawał sobie sprawę z tego, jak pożyteczne i niezbędne do zachowania życia na Ziemi są pszczoły. Jego słynny cytat o tym, że jeśli na świecie zabrakłoby pszczół, ludzkości zostałoby jedynie kilka lat życia, jest powtarzany w wielu publikacjach, opisujących znaczenie pszczół w przyrodzie. I trudno się ze słowami tego wybitnego fizyka nie zgodzić. Pszczoły są równie pożyteczne, co – niestety – niedoceniane.

Ich wielka rola, jaką każdego dnia, od setek tysięcy lat nieustannie wykonują, często jest bagatelizowana. Niestety, rozwój cywilizacji, a przede wszystkim stosowanie chemicznych środków ochrony roślin sprawia, że populacja pszczół drastycznie się zmniejsza. Czy rzeczywiście dojdziemy do takiego momentu, w którym słynna przepowiednia Einsteina się ziści? Trudno powiedzieć. Jednak, z całą pewnością byłby to niewyobrażalny krach ekosystemu. Warto poznać znaczenie pszczół w przyrodzie i dla człowieka, by zrozumieć, jak wiele zawdzięczamy tym niewielkim stworzeniom.

Serdecznie zapraszamy!

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Opublikowano w Info.